Uroda i kosmetyki - serwis tematyczny

Strona główna

dzisiaj jest: 19.11.2017


Katalog stron


Okulary do komputera i nie tylko
data: 20.11.2011 / OkularywSieci.pl

Okulary do komputera i nie tylkoRozwój technologiczny przyczynił się do znacznego poprawienia jakości soczewek okularowych. Zastosowanie różnego rodzaju powłok uszlachetniających podnosi jakość widzenia oraz komfort użytkowania okularów.

Najczęściej występujące uszlachetnienia, to między innymi powłoki antyrefleksyjne (AR), hydrofobowe i oleofobowe oraz utwardzenia.
Powłoki AR eliminują pojawiające się po obu stronach soczewek refleksy świetlne, które rozpraszają uwagę, ograniczają czystość widzenia oraz drażniące oczy.
Poprawiają one kontrast widzenia oraz przejrzystość soczewek (aż do ok. 99%).Są one szczególnie polecane dla osób pracujących przed monitorami komputerowymi oraz w sztucznym oświetleniu, gdyż zmniejszają uczucie zmęczenia oraz chronią przed szkodliwym promieniowaniem elektromagnetycznym. Dodatkową zaletą powłok AR jest wygaszenie odbić powstających na powierzchni szkieł okularowych, co zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia samochodu. 
Najnowszej generacji soczewki okularowe z AR zawierają aż do 16 warstw uszlachetniających, tj.: superhydrofobowa, oleofobowe, antystatyczna, dwustronne utwardzenia lakierowe. Przykładem takiej powłoki jest np. Stay Clean brytyjskiej firmy optycznej JAI KUDO.
W porównaniu ze standardowym AR dają one idealnie gładką powierzchnię, która doskonale zapobiega przyleganiu brudu, tłuszczu i wody oraz ułatwia czyszczenie. Dodatkowym ich atutem jest szybsze odparowywani soczewek okularowych.
Nowym rozwiązaniem jest powłoka antyrefleksyjna DIAMENT AR. Badania laboratoryjne dowiodły, że powłoka ta jest ponad 4 razy bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania niż standardowe powłoki antyrefleksyjne. Jej dodatkową zaletą podwyższona twardość szkieł okularowych, która posiada parametry zbliżone do szkieł mineralnych (szklanych). Ponadto soczewki Diament AR posiadają dodatkowe powłoki, tj.:
olefobowe (superśliskie warstwy antytłuszczowe ułatwiają czyszczenie),
hydrofobowe (zapewniają szybkie odprowadzanie wody i zapobiegają parowaniu soczewek),
oraz ulepszone właściwości antystatyczne (utrudniają osadzanie się kurzu i brudu).
Zgodnie z aktualnym stanem prawnym pracodawca zobowiązany jest refundować zakup okularów ze szkłami z AR dla wszystkich pracowników, którzy pracują przed monitorami komputerowymi. Jedynym wymaganiem jest konieczność pracowania przed komputerem przez co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy. Zasady refundacji zostały szczegółowo przedstawione w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 roku Dziennika Ustaw Nr 148 poz. 973.
Doświadczony personel Wirtualnego Salonu Optycznego http://www.OkularywSieci.pl z przyjemnością doradzi w doborze odpowiedniego rodzaju soczewek okularowych zgodnie z Państwa potrzebami. Mamy największe doświadczenie w obsłudze klientów przez internet. Jako pierwsi w Polsce otworzyliśmy w 2007 roku nasz Wirtualny Salon Optyczny i możemy poszczycić się wieloma zadowolonymi Klientami.

OkularywSieci.pl

OkularywSieci.pl
80-320 Gdańsk
ul. Rybińskiego 24
http://www.okularywsieci.pl
informację dostarczył:
PR public relations
http://pr.otwarty.pl


Ty także możesz skorzystać z darmowej reklamy - nadsyłaj teksty, artykuły i informacje prasowe o swojej firmie, o aktualnościach, nowościach, produktach... Zobacz jak nadsyłać informacje prasowe do naszych serwisów.


Witamy

Witamy w naszym serwisie internetowym


Zapraszamy

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu serwisu Uroda i kosmetyki - możesz dodać swój wpis do katalogu oraz nadsyłać informacje prasowe, nowości, ciekawostki.
Polecamy

ostatnio dodane informacje prasowe, teksty, artykuły:


© webwweb.pl | Uroda i kosmetyki - strona główna | Uroda i kosmetyki - wiadomości | katalog